08.01 „Noworoczne postanowienia” Króliczków – wykonanie z dziećmi tablicy z noworocznymi postanowieniami dzieci. Dziecko przykleja na kartce obrazki przedstawiające pozytywne zachowania nad którymi musi jeszcze popracować (np. Sprzątanie zabawek, samodzielne ubieranie się itp.), wkłada je do koperty przyklejonej na tablicy ze swoim imieniem. Zaglądanie do kopert pod
koniec każdego miesiąca i omawianie czy dane postanowienia dzieci są realizowane, motywowanie dzieci do realizowania swoich postanowień.

10.01  W roli głównej: mydło. Zabawy badawcze u Sówek.
„Mydło wszystko umyje – nawet uszy i szyję:) Mydło, mydło pachnące jak kwiatki na łące”. Każdy przedszkolak, mały czy duży, wie do czego służy mydło. A jak jeszcze można je wykorzystać? Co można z nim zrobić? Jak można się nim bawić? Celem tych zabaw i eksperymentów badawczych jest rozwijanie krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo-skutkowego, umiejętności porównywania i uogólniania, ale przede wszystkim rozszerzenie horyzontów myślowych przedszkolaka i wielozmysłowego poznawania otaczającej je rzeczywistości.

10.01 Kolędowanie z rodzicami Kubusiów i Tygrysków 
Jak co roku serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci z najstarszych grup przedszkolnych (Kubusie i Tygryski ) na wspólne kolędowanie, które odbędzie się 10.01.2020r. (piątek) w godz. 17:00-19:00. Podczas spotkania zostaną wystawione Jasełka przygotowane przez dzieci. Będzie to również okazja do wspólnego śpiewania kolęd . By umilić spędzony czas prosimy Państwa o dostarczenie ciasteczek, pierniczków lub innych słodkości 🙂

10.01 Zabawy pacynkami w grupie Maleństw
W pierwszej połowie stycznia dzieci z grupy Maleństwa wcielą się w aktorów. Pojawi się dużo wierszyków i piosenek podczas których będzie można użyć te małe maskotki. Zabawy z pacynkami pomogą rozwinąć u dzieci wyobraźnię i kreatywność, usprawnią umiejętności mówienia, słuchania, a także zdolności motoryczne.

13.01 Wizyta Sówek w Centrum Edukacji Ekologicznej.
Jak powszechnie wiadomo – zima to trudny czas dla zwierząt, ptaków. Pod białą, śniegową powłoką ciężko jest znaleźć pożywienie. Na szczęście
każdy z nas może zostać Przyjacielem Przyrody i pomóc przetrwać im zimę. Jak tego dokonać i komu w szczególności przyda się pomoc?
Sówki w ramach tygodniowego bloku tematycznego „Pomocnym być! – jak troszczymy się zimą o zwierzęta?” udadzą się z wizytą do Centrum
Edukacji Ekologicznej na warsztaty z cyklu „Ptaki zimujące w Polsce”. Dowiedzą się między innymi, które ptaki nie odlatują do ciepłych krajów i
jak je dokarmiamy, a także staną przed wyzwaniem samodzielnego wykonania karmy dla ptaków do karmnika.

13.01 Refleks i kolory – Maleństwa
Maleństwa podczas poniedziałkowych zajęć będą musiały jak w najszybszym czasie odnaleźć na planszy wskazany przez nauczyciela kolor. Podczas zabawy w kolory wymagane będzie skupienie uwagi, ponieważ dziecko będzie musiało szybko podjąć reakcję na określony sygnał.

14.01 Chemiczne jojo w Kubusiach 
Dzieci przeprowadzają eksperyment indywidualnie. Każdy otrzymuje słoik z wodą,strzykawkę, barwnik, ocet, sodę i olej. Krople zabarwionego octu wpuszczone do słoika z
olejem i sodą powoli opadają na dno. Osadzają się na powierzchni sody i tam następuje reakcja. W wyniku połączenia octu (kwasu) i sody (zasady) następuje wytworzenie się gazu –dwutlenku węgla, który otacza kropelki wpuszczonego octu, a te stają się przez to lżejsze i unoszą się do góry. Krople powinny wędrować od góry do dołu;

15.01 Wykonanie z dziećmi z Króliczków „Przysmaków dla ptaków” 
Wykonanie przez dzieci kul z ziarnami poprzez pomieszanie smalcu i ziaren a następnie włożenie do siatek ze sznurkiem.Umieszczenie kul na drzewach w pobliżu przedszkola, obserwowanie ptaków przylatujących do ziaren.

16.01. Dzień Kubusia Puchatka w Tygryskach 
Wizyta pszczelarza – dzieci poznają tajniki związane z hodowlą pszczół;

20.01 „Dzień Pingwina” w Króliczkach 
Zdobywanie i poszerzanie wiedzy na temat życia pingwinów na Antarktydzie, oglądanie filmu dla dzieci „Życie pingwinów”. Wspólne wykonanie lodowej krainy dla pingwinów za pomocą dużych kartek tekturowych, wacików higienicznych oraz sylwet pingwinów. Tego dnia dzieci przychodzą ubrane do przedszkola na czarno – biała.

21-22.01 Dzień Babci i Dziadka – w tych dniach w przedszkolu odbywać się będą uroczyste obchody tego święta. Poniżej harmonogram:
21.01.2020r. ( wtorek)
9:00-10:00 Maleństwa
10:30-11:30 Sówki

22.01.2020r. ( środa)
9:00-10:00 Króliczki
10:30-11:45 Tygryski
12:15-13:30 Kubusie

24.01 Co nowego w literaturze? – wyjście Sówek do pobliskiej biblioteki.
W piątek, 24 stycznia Sówki wybiorą się z wizytą do biblioteki. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przedszkolaki wysłuchają treści czytanego przez panią bibliotekarkę opowiadania i będą miały możliwość śledzenia ilustracji na dużym ekranie. Celem tego wydarzenia jest rozwijanie u dzieci koncentracji uwagi, wyobraźni, doskonalenie percepcji słuchowej oraz wzrokowej, motywowanie do swobodnego wypowiadania się na określony temat. Ponadto Sówki będą miały okazję zaspokoić swoją ciekawość odnośnie ewentualnych nowości na półkach z literaturą dziecięcą.

24.01 Tablet sensoryczny i Kubusie
Sensoryczny tablet (do zabawy potrzebny jest strunowy woreczek, do którego wlewamy żel
do włosów, różne kulki i koraliki. Zadaniem dzieci jest przesuwanie kulek i koralików do zaznaczonego miejsca na woreczku.

27.01  Wycieczka Kubusiów do biblioteki;

28.01 Wykonanie z dziećmi z Króliczków pracy przestrzennej „Nasz przyjaciel bałwanek”
Dziecko zgniata stare gazety i wkłada do trzech niebuskich worków. Nakłada na siebie worki, łącząc je taśmą dwustronną, tworząc sylwetę bałwana. Przykleja wycięte guziki, oczy i nos, wykonuje kapelusz z papieru.

31.01 „Dzień zebry” – Maleństwa 
W tym dniu przedszkolaki będą miały możliwość bliżej poznać egzotyczne zwierzę. W to nietypowe święto dzieci ubiorą się w paski jak prawdziwe zwierze, wysłuchają wiersza pt: „Zebra” oraz wykonają pracę plastyczną. Tego dnia będzie to również świetna okazja do przypomnienia sobie zasad przechodzenia po przejściu dla pieszych -„zebrze”.

Poprzedni wpis
Następny wpis
Kopiowanie zabronione.
Komunikaty dla rodziców Przedszkolaki w styczniu…