04.03.2020r. – Czytanie u Króliczków – Zaproszenie do głośnego czytania w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” pani Marty Wróblewskiej – mamy Marysi.

04.03.2020 – Wizyta trenera personalnego w Tygryskach – w związku z tematyką zdrowotną , Tygryski dowiedzą się czym jest zdrowy styl życia, jak dbać o zdrowie, o swoje ciało;

09.03.2020 r – Wizyta Sówek w Centrum Edukacji Ekologicznej. W tym dniu przedszkolaki w ramach tygodniowego bloku tematycznego „W leśnych zakątkach, na polnych łąkach” udadzą się z wizytą do Centrum Edukacji Ekologicznej na warsztaty pt. „Mieszkańcy Lasu Rudnickiego”.

11.03.2020r. Zabawy sensoryczne w Króliczkach – zrobienie razem z dziećmi domowym sposobem kolorowej ciastoliny. Rozwijanie kreatywności i pomysłowości poprzez tworzenie różnych kompozycji poprzez ugniatanie i wałkowanie masy.

11.03.2020r. – Tygryski wychodzą do Centrum Edukacji Ekologicznej

16.03.2020r. Króliczki tworzą kącik przyrodniczy w sali – sadzenie kwiatków w doniczkach. Zapoznanie dzieci z procesem wzrostu roślin i sposobem dbania o nie.

16.03.2020 r – Wiosenne inspiracje Sówek w bibliotece. Sówki wezmą udział w zajęciach plastycznych przygotowanych przez panią bibliotekarkę. Będą miały możliwość puścić wodze fantazji, pobudzić wyobraźnię i wykazać się swoją inwencją twórczą.. Ponadto Sówki po raz kolejny wybiorą książki, których treść krok po kroku poznawać będą w przedszkolu.

16-27.03.2020r Konkurs na najładniejszą rodzinną ozdobę wielkanocną

19.03.2020r. Wycieczka Kubusiów do Centrum Edukacji Ekologicznej – „Tajemnice bocianich lotów”. Kubusie poznają zwyczaje oraz ciekawostki na temat bocianów, będą uczestniczyć w warsztatach plastycznych.

19.03.2020r. Dzień kolorowej skarpetki- Międzynarodowy dzień dzieci z zespołem Downa w Maleństwach; Czwartek będzie kolorowy nie tylko z powodu nadejścia wiosny. Maleństwa wezmą udział w obchodach „Dnia kolorowej skarpetki”. Wszystkie przedszkolaki wezmą udział w akcji poprzez założenie skarpetek w różnych, wesołych kolorach – w paski, w kropki, pstrokate, a najlepiej nie do pary. Ten spontaniczny, niecodzienny gest będzie miał na celu zamanifestowanie odrębności, z której poczuciem na co dzień zmagają się osoby z Zespołem Downa. .

20.03.2020 – Uroczystość Pierwszego Dnia wiosny – w tym dniu wszystkie przedszkolaki będą uroczyście żegnały odchodzącą porę roku – zimę a witały wiosnę;

20.03.2020r. – Króliczki wybierają się na wycieczkę do lasu – Z okazji Światowego Dnia Lasu – dzieci z grupy Króliczków wybiorą się wycieczkę do pobliskiego lasu w celu obserwacji przyrody budzącej się do życia wiosną, jak również zapoznanie dzieci z drzewami rosnącymi w naszym lesie oraz zasadami zachowania się w lesie.

24.03.2020r. Wycieczka Kubusiów do lasu -szukanie oznak wiosny.

24.03.2020r. Maleństwa wykonują wielkoformatowo „ Łąka pełna kwiatów”. Maleństwa wspólnie stworzą piękną łąkę kwiatów za pomocą odbijania butelki zamoczonej wcześniej w farbie. Tego typu zabawa rozwija u dzieci zdolności manualne, estetyczne, zdolności twórczego myślenia a także zdolności współpracy. Na pewno mali artyści przeżyją radość, która pobudzi ich do dalszej zabawy formami czy barwą.

24.03.2020r. Konkurs recytatorski w języku angielskim pt. It’s easy – I etap wewnętrzny- konkurs dla dzieci w wieku 3 – 6 lat; godz, 9:00, FC

25.03.2020r. Króliczki przygotowują kanapki – w ramach zajęć z Kuchcikowa. Króliczki będą doskonalić nawyk zdrowego jedzenia. Samodzielnie przygotują wiosenne, kolorowe kanapki. Zachęcanie dzieci do smakowania warzyw w ciekawej dla dziecka formie.

25.03.2020r. Sadzenie kwiatków w Tygryskach – w tym dniu dzieci z grupy Tygrysków będą sadziły samodzielnie kwiatki w doniczkach;

27.03.2020 r – Międzynarodowy Dzień Teatru – wizyta Sówek w teatrze. W tym dniu, Międzynarodowym Dniu Teatru Sówki wybiorą się z wizytą do Centrum Kultury „Teatr”, gdzie będą miały niepowtarzalną okazję zwiedzić pomieszczenia z przewodnikiem zwykle niedostępne dla widzów, poznać zakamarki teatru i dowiedzieć się, co się dzieje za kulisami, kiedy opada kurtyna. Celem tej wycieczki jest rozbudzenie w przedszkolakach zainteresowania teatrem a także spektaklami, do obejrzenia których być może nie jedna Sówka nakłoni swoich rodziców. Teatr – to wielka rzecz!

30.03.2020r. Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsza rodzinna ozdobe wielkanocną, wręczenie nagród

31.03-3.04.2020r. Kiermasz wielkanocny

30.03.2020r. Zabawy badawcze w Króliczkach „Poznajemy siłę żywiołów”. Prowadzenie doświadczeń i wyciąganie z nich wniosków. Poznawanie siły wiatru, wody, ognia i ziemi – dziecko wie że żywioły są pożyteczne i potrzebne, poznaje niebezpieczeństwa płynące z bezpośredniego kontaktu z każdym z tych żywiołów.

30.03.2020r. – Światowy dzień Muffinka w Kubusiach – w ramach zajęć z Kuchcikowa, dzieci z grupy Kubusiów upieką samodzielnie muffinki..

30.03-3.04.2020 Kiermasz

31.03.2020r. Finał konkursu recytatorskiego w języku angielskim – It’s easy, który odbędzie się w filii naszego przedszkola w Gdyni;

 

Poprzedni wpis
Następny wpis
Kopiowanie zabronione.
Komunikaty dla rodziców Wydarzenia w marcu…