Język Angielski

Angielski dla dzieci oferowany przez Go4progress, to nie tylko nauka, lecz o wiele więcej. Łączymy zabawę, muzykę oraz inne metody, po to, by jak najefektywniej przekazać widzę najmłodszym. Lekcje te, z pewnością będą atrakcyjne i wartościowe, a dominować będzie kreatywność i dobra zabawa. W Go4progress nigdy nie jest za wcześnie na naukę języków!

Chociaż maksyma ta ma już ponad pięć wieków, dla zespołu go4progress jest jak najbardziej aktualna. Przekazujemy dzieciom wiedzę w sposób empiryczny. Pozwalamy aby chłonęły umiejętności bawiąc się i eksperymentując. Nie stosujemy jednej cudownej metody, gdyż taka nie istnieje. Bazujemy natomiast na sprawdzonych metodach, doświadczeniu i kreatywności. Stosujemy między innymi:

Metodę Reagowania Całym Ciałem (TPR)– kluczowym elementem przyswajania języka przez dziecko jest ruch. Dziecko, tak jak w przypadku nauki języka ojczystego, najpierw osłuchuje się z językiem, następnie zaczyna reagować na polecenia. Każde polecenie poparte jest odpowiednim ruchem, gestem, dzięki czemu dzieci (także dorośli) rozumieją i przyswajają. Następnie przychodzi moment tworzenia własnych komend. I tak w prosty sposób dziecko zaczyna używać języka w sposób naturalny.

Metodę bezpośrednią – mówimy do dzieci po angielsku, w każdej sytuacji. Pokazujemy uczniom, że język obcy to narzędzie komunikacji, a nie zbiór reguł.

Elementy metody CLIL (Zintegrowane nauczanie języka i przedmiotu) -Głównym założeniem tej metody jest zdobywanie nowej wiedzy i jednocześnie obcowanie z językiem obcym, uczenie się i używanie go. Metoda ta jest szczególnie popularna w placówkach dwujęzycznych, gdzie uczniowie uczą się matematyki lub historii w innym języku niż ojczysty. Na naszych zajęciach i warsztatach wykorzystujemy elementy CLIL-u, np. wprowadzając słownictwo dotyczące jedzenia uczymy dobrych nawyków żywieniowych, przy okazji zwierząt rozmawiamy o kontynentach, które zamieszkują. Popularne flashcards zastępujemy autentycznymi zdjęciami i materiałami lub po prostu prowadzimy cały warsztat w języku obcym.

Muzykę – śpiewanie piosenek w języku obcym jest jedną z najlepszych metod na utrwalenie poznanych słówek i zwrotów. Dzieci szczególnie chętnie uczestniczą we wspólnym śpiewaniu i pląsach, dlatego właśnie muzyka stanowi tak ważny element naszych zajęć.

Kopiowanie zabronione.
Oferta Język Angielski