» Wydarzenia » Toruń 2 – Krasnale – 15.03.2023

Toruń 2 – Krasnale – 15.03.2023

16 marca 2023

Toruń 2 – Krasnale – 15.03.2023

W tym tygodniu dzieci dowiedziały się jak zmienna może być pogoda marcowa.Mottem przewodnim było przysłowie ,,W marcu jak w garncu”,które było inspiracją do zabaw muzyczno – ruchowych. Dzieci poznawały elementy pogody. Wykonały także pracę plastyczną ,,Marcowy garnek”, w którym umieściły obrazki wg własnego pomysłu i wyboru.
Podczas omawiania zachodzących zmian w przyrodzie, zaczęliśmy rozmawiać o wiosennych drzewach. Oglądaliśmy na planszach dydaktycznych jak wyglądały zimą a jak wiosną. Dowiedzieliśmy sie czego potrzebują drzewa, aby urosły. Następnie przeszliśmy do zabawy ruchowej, zamieniając się w zimowe drzewa i wiosenne drzewka. Nasze zajęcia zakończyliśmy pracą plastyczną.