Sówki w ramach tygodniowego bloku tematycznego „Pomocnym być! – jak troszczymy się zimą o zwierzęta?” wybrały się w poniedziałek,13 stycznia do Centrum Edukacji Ekologicznej na warsztaty pt. „Ptaki zimujące w Polsce”. W trakcie przygotowanej przez panią Agnieszkę oraz panią Beatę prezentacji multimedialnej , dzieci miały możliwość zapoznać się z gatunkami ptaków, które nie odleciały na zimę do ciepłych krajów. Zapoznały się z ich nazwami, wyglądem oraz odgłosami przez nie wydawanymi. Sówki dowiedziały się także jak i dlaczego powinniśmy zimą dokarmiać ptaki zimą . Przedszkolaki wiedzą już jakie produkty są niebezpieczne dla zdrowia i życia zimujących w Polsce ptaków. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały mini karmniki, do których włożyły przygotowaną wcześniej z różnych ziaren i nasion karmę. Sówkom nie pozostaje nic innego jak tylko wybrać miejsce, w którym te karmniki zawisną oraz cierpliwie czekać na pierwszych gości ptasiej stołówki  🙂

 

Poprzedni wpis
Następny wpis
Kopiowanie zabronione.
Wydarzenia Podróże małe i duże Wizyta Sówek w Centrum Edukacji Ekologicznej